• Laser i sztuka - w Krakowie im najlepiej

Obrazy Albina Talika oraz Krystyny Ruminkiewicz, będą nagrodami dla autorów najlepszych prac zaprezentowanych w ramach sesji plakatowej towarzyszącej 2. Kongresowi Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej (Kraków, 24-25 listopada). Wszyscy uczestnicy będą mogli zachwycać się dziełami artystów w galerii, którą przygotowali organizatorzy. 

Albin Talik to artysta transmedialny, od kilkunastu lat mieszkający i tworzący w Krakowie. Przez lata główną dziedziną jego twórczości była muzyka zarówno w postaci live actów jak i kompozycji powstałych w studiu nagraniowym na potrzeby spektakli teatralnych, gier wideo i filmów krótkometrażowych. W wieku 30 lat postanowił związać swoją przyszłość ze sztukami plastycznymi. Rozpoczął poszukiwania swojego miejsca w tej dziedzinie, czego efektem stało się stworzenie własnego niepowtarzalnego stylu i techniki papierowego malarstwa. Kolorowe, zbudowane się z tysięcy mikroskopijnych kawałeczków papieru prace-mozaiki składają się na wiele cykli surrealistycznych obrazów, portretów, kompozycji geometrycznych z pogranicza sztuki naiwnej.

Jeden z obrazów z jego kolekcji trafi do autora prac wyróżnionej w sesji posterowej towarzyszącej Kongresowi. Kilka innych będzie można obejrzeć w mini galerii.

Albin Talik Game 70X100cm

Albin Talik Found 85X110cm

Oprócz obrazów Talika będzie można podziwiać również dzieła Krystyny Ruminkiewicz, artysty-plastyka – jak sama mówi – od zawsze. W swojej twórczości Ruminkiewicz inspiruję się otoczeniem i tworzy cykle obrazów, które przedstawiają motywy z przyrody, martwe natury, kompozycje, a także kobietę jako postać lub akt. Jak podkreśla autorka, kobiety wyrażają zadumę pewną nostalgię. Łączy je z elementami symbolicznymi, które znam tylko autorka lub osoba zainteresowana. Jeden z jej obrazów to nagroda dla uczestników sesji posterowej.

Co ciekawe, jedną z muz malarki jest dr n. med. Katarzyna Brus-Sawczuk, autorka wielu kursów i szkoleń dla lekarzy dentystów oraz publikacji w czasopismach branżowych, ale także poetka. Warto przyjrzeć się wystawie towarzyszącej kongresowi, ciekawe ilu uczestników rozpozna ją na obrazach…

Taka jedna w Rzymie, 70x50, olej, 1350,00

Ornamentowa, 50x70, olej, akryl, 1200,00

 

Zarejestruj się na Kongres