• Anna Zegarek (Kol-dental): lekarze korzystają z laserów, bo tego oczekują pacjenci

– Coraz więcej lekarzy widzi potrzebę oraz możliwości wykorzystania lasera w gabinecie stomatologicznym. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że większość lekarzy jest zainteresowana zakupem lasera ze względu na swoich pacjentów – mówi Anna Zegarek z firmy Kol-dental, Złotego Sponsora 2. Kongresu Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej (Kraków, 24-25 listopada 2017 r.)

Hasłem tytułowym 2. Kongresu Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej (Kraków, 24-25 listopada 2017 r.), którego firma Kol-Dental jest Złotym Sponsorem jest „Laser – marzenie czy konieczność?”. Jak w Państwa opinii brzmi właściwa odpowiedź na to pytanie?

Anna Zegarek (Kol-dental): Lasery stomatologiczne zrewolucjonizowały dotychczasowy sposób prowadzenia praktyki, stają się koniecznością – narzędziem niezbędnym w codziennej pracy gabinetu stomatologicznego. Lekarze w celu zapewnienia najwyższych standardów opieki stomatologicznej coraz częściej decydują się na zakup lasera. Czas procedur stomatologicznych ulega istotnemu skróceniu, przy jednoczesnym podniesieniu komfortu pacjentów.

Ktoś, kto uważnie przyglądał się zainteresowaniu ofertą laserową Kol-Dental podczas ostatniej wystawy CEDE w Poznaniu z powodzeniem mógłby postawić tezę, że stomatologia laserowa przeżywa obecnie dobry czas. Czy faktycznie lekarze coraz częściej pytają o tę technologie?

Anna Zegarek: Tak, coraz większa liczba lekarzy stomatologów jest zainteresowana możliwościami wykorzystania  laserów w gabinecie stomatologicznym. Często ma to miejsce w trakcie modernizacji gabinetu stomatologicznego lub, po prostu z chęci korzystania z najnowszych dostępnych technologii.

Co lekarzy w aspekcie zastosowania laserów interesuje najbardziej? Czy mamy do czynienia ze świadomymi potrzebami klientów? Jaki procent stomatologów pyta o laser: ponieważ… o laser pytają go pacjenci?

Anna Zegarek: Najczęściej lekarze są zainteresowani możliwością wykonania zabiegów z zakresu chirurgii i periodontologii. Coraz więcej lekarzy widzi potrzebę oraz możliwości wykorzystania lasera w gabinecie stomatologicznym. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że większość lekarzy jest zainteresowana zakupem lasera właśnie ze względu na swoich pacjentów. Np. wielu rodziców szuka lekarza stomatologa, który wykonuje laserowe podcięcie wędzidełka u dzieci. Zabieg wykonywany jest szybko, bezboleśnie i bezkrwawo – całkowicie atraumatycznie dla małych pacjentów.

Który argument sprzedażowy trafia do nich mocniej: laser z powodzeniem można stosować w wielu procedurach leczniczych czy ten, że dzięki niemu zwiększymy konkurencyjność gabinetu?

Anna Zegarek: Oba przytoczone argumenty są prawdziwe i dla lekarzy bardzo przekonywujące. Myślę, że trzecim ważnym argumentem jest to, że wykorzystanie lasera znacznie skraca czas zabiegów i zmniejsza ilość wizyt pacjenta w gabinecie. Posiadanie lasera pozwala np. na wykonanie wypełnienia ostatecznego pomimo iż, w trakcie pracy pojawiło się krwawienie z dziąsła wrośniętego wewnątrz ubytku. Lekarz może bezboleśnie usunąć tkankę miękka, zatrzymać krwawienie i dokończyć rozpoczętą procedurę. Dzięki temu, nie ma potrzeby zakładania opatrunku, i przepisywania pacjenta na kolejną wizytę. Lekarz jest w stanie w pełni wykorzystać czas przeznaczony dla pacjenta i wykonać zaplanowaną pracę. Mamy i oszczędność czasu lekarza i pacjenta, jak i oszczędność materiałów.

Dlaczego lekarz dentysta może potrzebować lasera?

Anna Zegarek: Laseroterapia jest metodą z wyboru stosowaną w precyzyjnych zabiegach chirurgicznych na tkankach miękkich, jak korekta i wycięcie nadmiaru dziąsła, odsłonięcie implantu, pogłębienie przedsionka, wydłużenie korony klinicznej czy retrakcja dziąsła pod wyciski protetyczne. Dodatkowo można odkażać kanały zębowe, leczyć nadwrażliwość, oraz wspomagać leczenie dzięki biostymulacji. Laser jest idealnym narzędziem do leczenia i odkażania kieszeni periodontologicznych.

Laser diodowy SOL firmy DenMat, to jak Państwo przekonują – obecnie najatrakcyjniejszy laser dostępnym na rynku. Co go wyróżnia?

Anna Zegarek: Przenośny, ergonomiczny laser diodowy SOL marki Dent­Mat to połączenie odpowiednio dobranej mocy i precyzji pracy, co gwarantuje najlepsze efekty leczenia. Każdy laser SOL produkowany jest w Stanach Zjednoczonych, z zachowaniem najwyższych światowych standardów jakości. Jednorazowe końcówki eliminują problem ze skracaniem światłowodu, minimalizują koszty i maksymalizują zwrot z inwestycji oraz gwarantują sterylność wykonywanego zabiegu. Dodatkowym atutem lasera SOL jest przystępna cena zakupu.

Czy pamiętają Państwo najciekawszą opinię zadowolonego użytkownika?

Anna Zegarek: Lekarz, który zakupił laser SOL był bardzo zaskoczony łatwością obsługi urządzenia oraz szybkością  i precyzją pracy. Dotychczas stosował tradycyjne metody, ale od momentu zakupu nie wyobraża sobie pracy na tkankach miękkich w inny sposób, niż z wykorzystaniem lasera. Zabiegi chirurgiczne wykonywane z pomocą lasera są bezkrwawe, dzięki czemu poprawia się widoczność pola zabiegowego, odczucie bólu jest mniejsze. Niektóre zabiegi wykonuje nawet bez znieczulenia. Zauważył, że rany goją się szybciej, jest mniejsza recesja tkanek, a brak powikłań skraca czas leczenia. Dzisiaj trudno jest mu sobie wyobrazić pracę bez lasera SOL. Na podstawie swoich doświadczeń Doktor uważa, że każdy dentysta powinien mieć laser w swojej praktyce.

Dlaczego Kol-Dental wspiera inicjatywę jaką jest 2. Kongres Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej?

Anna Zegarek: Firma Kol-Dental wspiera wiele inicjatyw, w tym m.in. 2 Kongres Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej. Od ponad 27 lat wychodzimy naprzeciw wszystkim oczekiwaniom Naszych Klientów, stale wprowadzając do naszej oferty najnowocześniejsze rozwiązania dla stomatologii. W Naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko najwyższej klasy sprzęt stomatologiczny, ale wszelkiego rodzaju niezbędne materiały i produkty. Naszym Klientom zawsze gwarantujemy najwyższą i najlepszą jakość proponowanych produktów w najbardziej przystępnej cenowo ofercie. Indywidualne podejście do Klienta, dostosowanie się do Jego potrzeb i oczekiwań oraz wsparcie wykwalifikowanych doradców – to jest to co od lat wyróżnia nas na rynku. Wybierając proponowane przez Nas produkty do gabinetu dentystycznego mają zawsze gwarancję, że produkty są trwałe i solidnie wykonane.

W szczególności zapraszają Państwo na wykład dr Gotza Gergely’ego pt. „Niskoenergetyczne lasery diodowe – inwazyjne zastosowanie w codziennej pracy stomatologicznej”. Czego po prezentacji mogą spodziewać się słuchacze?

Anna Zegarek: Na wykładzie będzie omówiona zarówno teoria jak i praktyka laseroterapii. Doktor Gotz omówi i zaprezentuje na zdjęciach swoje przypadki kliniczne, nie tylko z zakresu chirurgii, ale protetyki, periodontologii i endodoncji. Pokaże, że laser jest wielofunkcyjnym narzędziem, ułatwiającym codzienną pracę lekarzowi dentyście. I co najważniejsze, że praca z laserem SOL firmy DenMat jest łatwa i prosta. Urządzenie jest bardzo intuicyjne i proste w obsłudze, tak że każdy użytkownik po zakupie może od razu przystąpić do pracy z laserem w swoim gabinecie stomatologicznym.

Zarejestruj się na Kongres